„Ízleljétek és lássátok..” 33. zsoltár

A mátészalkai Móricz iskolában az idén is megrendezésre került a „Szüreti kavalkád”. A 0. napon az intézmény szomszédságában lévő, s immár a Nyíregyházi Egyházmegye fenntartásába került Mária Kertje Óvoda nagycsoportosai tekinthették meg a préselést, melyet az ízletes must kóstolása követett. Másnap lázas készülődés vette kezdetét. Az udvaron szorgos kezek készítették a gulyáslevest, tálalták a gofrit, palacsintát, melyeket a rendezvény látogatói jóízűen fogyasztottak. A pátyodi tagintézményünk diákjai mazsorett előadással kedveskedtek a nagyszámban jelenlévő közönségnek. Az óvodások ezen a napon is örömmel csatlakoztak iskolánk alsósaihoz, akikkel városnéző kisvonatozáson vettek részt. Közben diákjaink számos program közül választhattak: élő csocsóban mérkőzhettek egymással, betérhettek a Biblia-sátorba, kézműveskedhettek, szépítkezhettek csillámtetoválással és hajfonattal, az egészség-sátorban a táplálkozással kapcsolatos hasznos tudnivalókkal ismerkedhettek, ügyességüket az akadálypályán mutathatták meg, s ha közben megéheztek, Móricz tortával csillapíthatták éhségüket. A tornateremben az érdeklődő gyerekeket „buborékba zárta” a buborékmester. A Jóisten kegyelméből ezen a napsütéses szép délutánon szülők, nagyszülők, nevelők együtt élhették meg az összetartozás erejét. Köszönetünket fejezzük ki mindazoknak, akik adományaikkal segítették a rendezvény megvalósulását.

 

Font Resize